Klub Turystyczny
"Puszcza Zielonka"
„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę"
św. Augustyn

Nieortograficzna, ale za to jaka piękna – Rurzyca
8 lipca 2018 r.
 
Wszystko było cudowne – z wyjątkiem jednego – za szybko się skończyło.
Rzeka – bajecznie mieniąca się kolorami w słońcu. Pogoda – idealnie skrojona jak na nasze potrzeby. Pogoda ducha – u  wszystkich jednaka, czyli prześwietna.
 
Wystarczy, żeby poczuć odprężenie po tygodniu zmagań z cywilizacją.
 
Szlak z Trzebieszek do Krępska to spory dystans 20 km. A jednak nie dał nam się we znaki, bo zmian było tyle, że oczy ciągle wypatrywały kolejnych. W chwilach zmęczenia czy przeciążenia łaskawy nurt przyspieszał i prezentował nam trochę adrenaliny. Parne miejscami słońce zachęcało do skąpania się, z czego niektórzy skwapliwie skorzystali.
 
Szlak został wyróżniony na mapie tras kajakowych Polski faktem obecności niegdyś Karola Wojtyły, a dzisiaj już – św. Jana Pawła II. Zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie prawdopodobnie odprawił Mszę św., której ołtarzem był zapewne odwrócony kajak, jak zawsze…
 
Szczególnie miło jest patrzeć, jak zaprzyjaźniają się z rzeką osoby, które po raz pierwszy wsiadają do kajaka. Tak było i tym razem – brawo dla Hirka! Jesteśmy dumni, że właśnie w naszym Klubie tyle już osób poznało co znaczy smak wspólnego kajakowania.
 
Brawo dla Emilii – za start w jedynce tym razem! I podziękowania dla Wszystkich za stworzenie prawdziwie relaksacyjnej atmosfery.
 
P.O.